KONST / Litografier / Litografi 14834040
nr 1483 4040
Jan Richert
(1927-2012), Sverige
Litografi, "Stockholms ström och Kungliga Operan". Signerad, numrerad 246/360, daterad 1981. Bildmått. Ca 25x38 cm, yttermått inklusive ram. 41x52 cm
Jan Richert, svensk bildkonstnär född 1927, död 2012.
måndag 22 augusti 2022
kl 20:08:22